تاریخچه

مرکز توانبخشی و مراقبتی معلولین و سالمندان رحمت بافق در سال ۱۳۹۱ در شهرستان بافق توسط خیر محترم “مرحوم حاج محمدرضا رحمتی بافقی” با هدف ارائه خدمات صادقانه و با کیفیت به قشر آسیب پذیر و کم توان ذهنی و جسمی جامعه با همفکری و همراهی اداره بهزیستی شهرستان بافق و با عنایت به نیازسنجی های انجام شده توسط تمام عوامل ذیربط کلید خورده و با شتاب پیگیری گردید.

در ابتدا زمینی به وسعت ۱۷۰۰۰ متر مربع از طریق سازمان زمین شهری با پیگیری های انجام گرفته در اختیار خیر محترم قرار گرفت که بلافاصله عملیات عمرانی بر روی آن اجرا گردید.در نقشه هایی که توسط اداره بهزیستی تهیه گردیده پیش بینی های عمرانی بدین صورت تعریف شده است :

فاز اول : ساختمان جهت نگهداری معلولین مشتمل بر اتاقهای استراحت معلولین – داروخانه – ایستگاه پرستاری – اتاق بازی کودکان – اتاق فیزیوتراپی – اتاق ویزیت پزشک – سالن و سرویسهای بهداشتی و همچنین حیاط سازی و حصارکشی و محوطه سازی و فضای سبز و تاسیسات و نگهبانی و … بوده که تماما با هزینه ای بالغ بر ۱۵,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال اجرا و با حضور ریاست محترم سازمان بهزیستی کل کشور و سایر مسئولین ذیربط در تیرماه ۱۳۹۶ افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت و در همان زمان کلنگ آغاز عملیات اجرایی فاز دوم نیز به زمین زده شد. در حال حاضر حدود ۵۰ از هموطنان کم توان ذهنی و حرکتی در این مرکز تحت مراقبت و نگهداری و درمان می باشند که با ندابیر انجام شده و در صورت تجهیز و واگذاری امکانات، قابلیت پذیرش و نگهداری ۵۰ نفر دیگر نیز وجود خواهد داشت.
فاز دوم : در فاز دوم که نقشه های آن در حال بازنگری و اصلاح می باشد، در نظر است که ساختمانی با زیربنای تقریبی ۳۰۰۰ متر مربع در ۲ طبقه شامل امکانات نگهداری سالمندان با تفکیک جنسیتی در طبقات مختلف با سالنهای غذاخوری مجزا و دیگر امکانات و همچنین آشپزخانه و انبار و سردخانه مواد غذایی و همچنین رختشورخانه و …. با برآورد هزینه تقریبی ۲۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال احداث گردد.
مع الوصف به استحضار میرساند که خیر محترم در سال ۱۳۹۵ به رحمت ایزدی پیوستند و پس از آن کلیه عملیات اجرایی و نظارت و نهایتاً تکمیل فاز یک توسط وراث آن مرحوم به انجام رسیده است.
با تشکیل هیئت امنا و هیئت مدیره که تعدادی از وراث نیز عضو آن می باشند در نظر است که جهت تسریع در روند تکمیل فاز دوم و بهره برداری از تمام ظرفیتهای موجود با مساعدت مسئولین شهرستان و کمکهای مردمی اقدام نمایند. با توجه به مشکلات نگهداری معلولین و سالمندان دریک محل و نیاز شهرستان و روستاهای اطراف به نگهداری و مراقبت از سالمندان وپیگیری مستمر خانواده آنها و شرایط بد نگهداری برخی ازسالمندان در منازل؛ فاز دوم مرکز به منظور نگهداری سالمندان در دو طبقه به مساحت 2500متر مربع از سال گذشته شروع اسکلت بتونی و سقف دو طبقه اجرا و بالغ بر 5میلیارد تومان تاکنون هزینه گردیده است.

همکاران ما

سرکار خانم حیدری
مسئول فنی و جانشین مدیرعامل

اعضای هیئت مدیره

محمدجواد رحمتی بافقی

رئیس هیئت مدیره

محمدرضا صباغیان بافقی

نایب رئیس
Alireza Rahmati Bafqi

علیرضا رحمتی

مدیرعامل
Saeed Malekzadeh Bafqi

سعید ملک زاده بافقی

قائم مقام مدیرعامل
Seyed Mahmoud MirTorabi

سید محمود میرترابی

عضو هیئت مدیره و
پزشک موسسه
Ehsan Rahmati Bafqi

احسان رحمتی بافقی

خزانه دار
Majid Rahmati Bafqi

مجید رحمتی بافقی

عضو هیئت مدیره
Seyed Abolhasan Shariati

سیدابوالحسن شریعتی

بازرس